יום ראשון, 10 בדצמבר 2023, כ"ז כסלו ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 050-5552559
כל המבזקים >>
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב
07/12 07:52, הבוקר הותר לפרסום כי סמ"ר עמית בונצל ז"ל (22) משוהם נפל בקרב

בחירות מקומיות שוהם 2023 בשוהם

בחירות מקומיות בשוהם , בחירות לראשות המועצה שוהם

המרוץ לבחירות בשוהם - דיווחים מהשטח יוני 2023

מה קורה ברשימת "שוהם שלנו" לאור הודעת ראש המועצה כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות? מה מתרחש אצל שני המתמודדים לראשות המועצה ? ברשימת "שווים" לא יושבים בחיבוק ידיים ומגייסים חברי רשימה חדשים האם יוסי לוי, המשנה לראש המועצה, יתמודד שוב לראשות? * ומי יודע מה החליט סופית סגן ראש המועצה, אשר פאהן?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

"הפצצה" שהטיל ראש המועצה איתן פטיגרו, ארבעה חודשים לפני הבחירות לרשות המקומית, כשהודיע כי אינו מתמודד בבחירות הקרובות, תמשיך ככל הנראה לטלטל את המערכת הפוליטית בשוהם בחודשים הקרובים. כבר ביום ההודעה הופרחו ספקולציות לכל הכיוונים. שמות של מועמדים עלומים ומועמדים וותיקים, עלו על שולחן ההימורים. עסקנים פוליטיים ובעלי אינטרסים מסתובבים ביישוב עם מבט ממתיק סוד, משל הם כבר יודעים את תוצאות הבחירות. האמת היא שלאף אחד אין מושג מה יוליד יום. המשחק פתוח. אין לדעת אם תצטרף למרוץ דמות נוספת שתטרוף מחדש את הקלפים. מה שבטוח - בשוהם ישנם תושבים ראויים החפצים לקחת חלק בעשייה הציבורית, אך הם נמנעים מלהצטרף למשחק הפוליטי בעיקר בשל תג המחיר הכבד בדמותם של חיצי ביקורת רעילה והרסנית (במקרה הטוב) , הם גם לא בטוחים שהם מצוידים בשריון הנדרש או מוכנים לשלם את המחיר.

דפנה רבינוביץ וגלעד רבינוביץ, הם המועמדים היחידים שהכריזו על התמודדות לראשות המועצה. בינתיים.

ובינתיים, "בשוהם שלנו"...

סיעת "שוהם שלנו" כמרקחה. יו"ר הסיעה לא הכשיר יורש, והחברים התגייסו ב"צו 8" למציאת מנהיג שיוביל את הסיעה לניצחון. ותיקי הרשימה לא מסוגלים לדמיין תרחיש לפיו רשימתם הותיקה, זו שמזה למעלה מ-20 שנים חתומה על הנהגת היישוב, לא תציג מועמד. עבורם תסריט שכזה הוא בבחינת "להיות או לחדול". חברי המועצה מהרשימה התכנסו למרתונים ליליים, שמות של מועמדים עלו וירדו, ומקורות יודעי דבר יודעים לספר על ויכוחים מרים והרבה מאוד אגו סביב השולחן. דבר אחד ברור: רשימת "שוהם שלנו" לא תישאר אותה הרשימה. מלבד חברי המועצה שכבר הודיעו על פרישה, ישנם גם חברי מועצה שרואים עצמם ראויים להמשיך ולעמוד בצמרת הרשימה, ולא בנקל הם ייכנעו לתמהיל החדש, מחויב המציאות.

כפי שהמצב נראה, נכון לכתיבת שורות אלו, ידרשו חברי הסיעה (חברי המועצה בפועל) להצביע, ממש בימים אלו, בעד או נגד שני מועמדים: יהודה לוין וגילי ליבונטין. נחיה ונראה.

לוין, ממייסדי רשימת "שוהם שלנו", מתעקש כי עדיין לא הכריז על מועמדותו וכי הוא "רק שוקל ובוחן את הנושא". בימים אלו הוא משוחח עם אנשים רבים ובודק את השטח. ל"אבן שוהם" אמר לוין כי בכל מקרה יקבל על עצמו את דין התנועה שתצביע בעניינו.

ליבונטין היא מועמדת חדשה בשטח. יש הטוענים כי היא המועמדת המועדפת על פטיגרו.  היא עורכת דין, בת 52, גרה בשוהם מזה 25 שנים. נשואה לעמיר, עורך דין, אם ל- 3 ילדים. לבונטין שימשה כפרקליטה בפרקליטות מחוז תל אביב אזרחי כ- 18 שנים, וכיום בעלת משרד עורכי דין "גילי ליבונטין ושות׳" המתמחה בייצוג משפטי בתחום הנזיקין. בנוסף, כיהנה במשך 5 שנים כדיינית בבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין וכיום, חברת ועדה שיפוטית הפוסקת בתביעות של נכי צהל. מזה כ 5 שנים היא מכהנת כדירקטורית בחברה הכלכלית שוהם וחברה בוועדת הכספים וועדת המכרזים של החברה. בנוסף, היא משמשת כנציגת ציבור בוועדות מכרזים של עובדי המועצה המקומית שוהם, כל זאת בהתנדבות.

רבינוביץ את רבינוביץ

שני המועמדים שהצהירו בגלוי על כוונתם להתמודד לראשות, כבר עובדים בשטח במלוא המרץ.

דפנה רבינוביץ: "בימים האלה אנחנו שוקדים על שתי משימות עיקריות: הרכבת הרשימה. כל המטה מגויס לאיתור ולבחירת האנשים המצוינים שירוצו איתי בסיעה. לצד זאת – החיבור האישי שלי עם כל תושבת ותושב בשוהם. אני נעה ברחבי הישוב לאורכו ולרוחבו, פוגשת את חברי הקהילה ברחובות, בגינות, במרכזים הציבוריים וגם בבתים שלהם. אני מקישה על דלתות, שכן אני חלק בלתי נפרד מהמארג האנושי שמרכיב את שוהם. התחלתי לקיים מפגשי תושבים בחצר ביתי, "אצל דפנה בחצר", והתושבים מביעים עניין וסקרנות ואני מברכת על כך". דפנה הודיעה כי תחשוף את הרשימה שלה ב-1.8. אפרופו רשימה, ל"אבן שוהם" נודע כי חברת האופוזיציה, סוזי בר, העומדת בראש "שוהם בתנופה" כסיעת יחיד, מביעה רצון עז להצטרף לרשימתה של רבינוביץ, בתקווה למקום ריאלי ומכובד, שכן היא מביאה איתה נדוניה בדמותה של רשימה קיימת. 

גלעד רבינוביץ: " אני נפגש מדי יום עם תושבים, מקשיב, לומד וגם משמיע. יש לנו תוכנית עבודה מסודרת לפיה אנו למדים ובוחנים את האתגרים של שוהם, את הצרכים הנוכחיים והעתידיים ואת רעיונות ודעות התושבים, ובהתאם מכינים את התשתית למצע ולתכנית העבודה שתיבנה לכניסה לתפקיד, תוכנית בת ביצוע. חשוב לי שתהיה מהות ולא סיסמאות ריקות מתוכן. במקביל, אני מתייעץ עם אנשי מקצוע וראשי רשויות, במספר סוגיות מהותיות שדורשות מענה מיידי, ולומד מפתרונות של רשויות אחרות מתוך כוונה לאמץ רעיונות שמתאימים לשוהם. בשבועות האחרונים, אני נפגש כל יום עם תושבים מכל הקהילות והזרמים וחייב לומר שזה ממש מרתק, מלמד, מפרה ומשכיל". בימים הקרובים יחשוף גלעד את שמה של הרשימה, בכנס השקה.

שווים – מגייסים בכל הכוח

בימים בהם מתקשים המועמדים לאתר אנשים ראויים שיצטרפו אליהם לרשימה, סגן ראש המועצה ויו"ר רשימת שווים, איתן ליליוס עושה עבודה בשטח. המטרה, לדבריו, לעמוד בראש הסיעה הכי גדולה במועצה. במהלך החודש האחרון חשף ליליוס ברשתות החברתיות את שמותיהם של ארבעה תושבים שהצטרפו לרשימה:  מאמן הריצה, מני שחק, לימור שגב – מי שניהלה במשך שנים רבות את תחום התרבות בשוהם ואת מרכז אומנויות הבמה, מיכל פיקרסקי – כותבת ומטפלת במכורים בגמילה. שחקן חיזוק שהצטרף לרשימה בימים אלו וככל הנראה ידורג כ- מס' 2, הוא עו"ד אורי סקוזה המתמחה בדיני משפחה ונדל"ן ומייצג נפגעי קורבנות עבירה, לרבות הורים לפעוטות שנפגעו מאלימות במסגרת מעונות.

 יוסי לוי – לוקח את הזמן

 יוסי לוי,  (סיעת "לב") המכהן כיום כמשנה לראש המועצה, הוא חבר המועצה הוותיק ביותר. לוי, למוד קרבות פוליטיים, התמודד לא אחת לתפקיד הנחשק של ראש מועצת שוהם, ונראה כי אין מי שיופתע אם יכריז גם הפעם. בינתיים, לוי שומר על עמימות. מתאים לו לשבת ולצפות מהצד במה שמתרחש בביצה הפוליטית. הוא שוקל את צעדיו ומספר כי תושבים רבים לוחצים אותו לקבל כבר החלטה ולהציג את מועמדותו.

 אשר פאהן- בפנים או בחוץ?

סגן ראש המועצה, אשר פאהן, יו"ר סיעת "יחד מאמינים בשוהם", הצהיר בפומבי כי בתום שתי קדנציות לא יתמודד בבחירות הקרובות לרשות המקומית. אז הצהיר. השמועות יודעות לספר שפאהן  עדיין לא אמר את המילה האחרונה. השאלה הגדולה היא האם יחזור ויתמודד בראש הרשימה שלו או יחבור לאחד המועמדים, אפשרות שבהחלט נבדקת על ידו, כך לפי השמועות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: