יום שבת, 24 בפברואר 2024, ט"ו אדר א' ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 050-5552559

בחירות מקומיות שוהם 2023 בשוהם

בחירות מקומיות בשוהם , בחירות לראשות המועצה שוהם

חשיפה: חברת המועצה הפורשת, מירי וגנר בריל תעביר את המנדט שלה לדפנה רבינוביץ

חברת המועצה מירי וגנר בריל, נענתה לפנייתה של המתמודדת לראשות המועצה, דפנה רבינוביץ

פורסם בתאריך:


המתמודדת לראשות המועצה, דפנה רבינוביץ, פנתה השבוע לחברת המועצה מירי וגנר בריל, וביקשה כי תעביר אליה את המנדט שברשותה, לטובת הסיעה החדשה שהיא מקימה ולקראת "ישיבת הזדהות" שתתקיים במהלך סוף חודש אוגוסט.  במהלך "ישיבת הזדהות" שתתקיים בהשתתפות נציג נבחר ממשרד הפנים, אמור כל אחד מחברי המועצה לתת את המנדט שברשותו לסיעה בה הוא תומך בבחירות הקרובות. נהוג שחברי הסיעה מעניקים לסיעה שלהם.

בתום הפגישה המשותפת ולאחר שחברת המועצה, מירי וגנר בריל, בררה עימה את הרכב הסיעה, החליטה וגנר בריל  כי היא מזדהה עם סיעתה של דפנה רבינוביץ. המשמעות עבור רבינוביץ היא "חסכון בפרוצדורה" הכרוכה בהקמת סיעה חדשה: באי הכוח שנקבעים בשלב זה הם אלה שיוכלו להגיש רשימת מועמדים ללא צורך בחתימות תומכים ובערבון. בנוסף, ישנן משמעויות לעניין חוק המימון.

כזכור, חברת המועצה מירי וגנר בריל, התמודדה בבחירות הקודמות ברשימת "שוהם בתנופה" בראשותו של גלעד רבינוביץ. בעקבות פטירתו הפתאומית של חבר מועצת שוהם, אלי פלג ז"ל, הודיעה וגנר בריל כי היא בוחרת להיכנס במקומו, אף היא, כחברת הנהלת המועצה וחברת קואליציה במליאת המועצה, ובכך שוב הותירה את סוזי בר, להיות הנציגה היחידה של רשימת "שוהם בתנופה", באופוזיציה .

במהלך זה של דפנה רבינוביץ,  נראה  כי הגיעו לסיומן השמועות על כך שחברת המועצה סוזי בר המחזיקה בשם ובמנדט של "שוהם בתנופה", תעניק לרבינוביץ את המנדט שברשותה, בתמורה למקום בצמרת הרשימה שלה. רבינוביץ שבחרה לפנות למירי וגנר בריל, הותירה אותה כעת במערכה ללא ערך ממשי עבור אף אחד מהמועמדים. 

 מהי ישיבת הזדהות?

שמות הסיעות של המועצה היוצאת, מספר חבריה של כל סיעה ושמותיהם של באי-כוחה ושל ממלאי מקומם נקבעים במסגרת ישיבת מועצת הרשות המקומית המכונה 'ישיבת הזדהות'.

ישיבת ההזדהות וקביעת סיעות המועצה היוצאת היא ההזדמנות של כל חבר מועצה להודיע עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות. ההזדהות היא חופשית, וחבר מועצה אינו חייב להזדהות דווקא עם הסיעה שבמסגרתה נבחר בבחירות הקודמות. חבר מועצה יכול לבחור להזדהות עם אותה סיעה, עם סיעה אחרת – ואף עם סיעה 'חדשה'. חבר מועצה יכול גם לבחור שלא להזדהות עם אף סיעה. כל חבר מועצה רשאי להזדהות במהלך ישיבת ההזדהות, גם אם אינו מתכוון להתמודד כלל בבחירות הקרובות. הזדהות עם סיעה אחרת במהלך ישיבת ההזדהות אינה נחשבת כ"פרישה" לעניין סעיף 125א לפקודת העיריות. בשלב זה נקבעים שמות הסיעות של המועצה היוצאת, מספר חבריה של כל סיעה ושמותיהם של באי כוחה ושל ממלאי מקומם – וזאת בלבד. האות והכינוי המצוינים בישיבת ההזדהות הם חסרי משמעות להמשך ואינם מקנים כל זכות לקראת הבחירות הקרובות.

דפנה רבינוביץ: " היות ואני רצה לבחירות כסיעה עצמאית חדשה שלא במימון של מפלגה ארצית, וכחלק מהאג'נדה שלי לא להכניס שום פוליטיקה ארצית לפוליטיקה המקומית, קיימת בהחלט משמעות למימון ולהעברת המנדט של חברת המועצה מירי וגנר בריל אליי, ולכן פניתי אליה. אני שמחה שהיא נענתה לבקשתי".

מירי וגנר בריל: "לפני כ 5 שנים הצטרפתי לשוהם בתנופה בראשות גלעד רבינוביץ, מתוך רצון להיות שותפה לעשייה משמעותית וכי האמנתי בכוונותיו וביכולותיו של ראש הסיעה.

לאחר המפלה שנחלה הסיעה בבחירות והחלטתו של גלעד רבינוביץ לעזוב את הסיעה, אותנו ואת ציבור בוחריו - לא ראיתי את עצמי יותר כחלק משאריות אותה סיעה.

בחרתי להמשיך את פעילותי הציבורית בתחום התעסוקה ובסיוע למחפשי תעסוקה, בפגישות יעוץ פרטניות בהתנדבות, הרצאות והקמת קבוצות דורשי עבודה וקשר עם מעסיקים ומגייסים.

פתחתי את קבוצת הסינגלס של שוהם והתמקדתי בחיפוש פתרונות קהילתיים לבני החמישים.

לאחר כשנתיים בהן פעלתי באופן עצמאי ובנסיבות מצערות, עם פטירת אלי פלג, נכנסתי במקומו למועצההיה לי ברור כי עלי להצטרף לסיעת "שוהם שלנו", מתוך כוונה לחבור לאנשים שאיתם אפשר לעבוד ולקדם. קיבלתי עלי את תיק התרבות והמשכתי בעשייה ובשותפות מלאה בפיתוח תחומי תוכן נוספים בישוב. פגשתי בסיעה אנשים מצוינים, ישרים, הוגנים ואכפתיים והרגשתי בחברתם ששבתי הביתה. בשנתיים שעברו הכרתי מקרוב את איתן פטיגרו וראיתי את העשייה המשמעותית, את הלהט, היכולות הגבוהות, האכפתיות ובעיקר יושר טוטאלי.

בחלוף הזמן ,כדרכי ולאחר שהכרתי את עבודת המועצה מקרוב - ניהלתי שיח פנימי עם עצמי ובעקבותיו גמלה בי ההחלטה שלא להמשיך במועצה לאחר תום הקדנציה הנוכחית.

לא הרגשתי שזה המקום הנכון לי להמשך הדרך ורציתי להמשיך להתמקד בעשייה הקרובה יותר לליבי בתחומי הייעוץ, הניהול, התעסוקה והכתיבה. בכנות אודה כי חשתי שהחשיפה בהקשר הפוליטי - פחות נכונה לי.

לפני מספר חודשים הודעתי לאיתן פטיגרו שאין בכוונתי להמשיך כחברת מועצה, ויחד עם זאת הבטחתי לו שאעזור ואסייע ככל הנדרש ואף ביקשתי לבדוק אם ניתן יהיה להיות זו הסוגרת את הרשימה מתוך כוונה לתת פומביות לתמיכתי.

בחודש יוני, לצערי, הודיע איתן פטיגרו, שאין בכוונתו להתמודד לקדנציה נוספת.

משכך ובשל היותי במוצהר אישה של אנשים ולא של סיעות, אני חשה שהנאמנות שלי צריכה להיות בראש ובראשונה לצו לבי, לאמונותיי ולערכים בהם אני מאמינה. מהיכרות טובה עם המועמד האחר ולאחר חשיבה רבה, אני מאמינה בכוחה, ביכולתה ובניסיונה של דפנה רבינוביץ להמשיך להצעיד את שוהם קדימה, ואני בוחרת לתת לה את קולי הפרטי בקלפי והציבורי כחברת מועצה - בישיבת ההזדהות".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
6
עבודה בקלדנות!
רות | 09:36   24.10.23
5
מזגזגת
מירי | 21:35   06.08.23
3
מירי, עשית נכון
ראובן ליבנה | 08:33   19.07.23
2
,למען תושבי שוהם
יוסי מלכה | 08:32   19.07.23